Jesienne i zimowe wieczory to dla wielu z nas czas większego odpoczynku w domu. Wieczory są długie na zewnątrz jest zimno i ciemno. Nie wychodzimy tak często na zewnątrz jak latem, większość osób chętnie spędza czas w domu. Wiele osób pomimo domowego ogrzewania odczuwa zimno. Dlatego dla wszystkich zmarzluchów ale także osób mających zmiany reumatyczne, obolałe mięśnie i inne schorzenia pozwalające na terapię ciepłem mamy doskonałe rozwiązanie w postaci grzejących poduszek, kapci czy termoforów.

Dla kogo sprawdzą się elektryczne poduszki ogrzewające?

Poduszki są doskonałe dla osób, którym jest po prostu zimno i chcą się zwyczajnie ogrzać. Ale także dla osób, które mają problemy z zasypianiem, bezsennością. Ciepło płynące z poduszki elektrycznej potrafi doskonale odstresować po całym dniu i szybciej wprowadzić w sen. Taki rodzaj poduszek powinny wypróbować koniecznie osoby miewające problem z bezsennością. Jak już wspomnieliśmy poduszki grzewcze dobrze działają na osoby z zmianami reumatycznymi o ile nie ma żadnych przeciw wskazań do ich stosowania. Wiele kobiet wykorzystuje poduszki tego typu aby zmniejszyć bolesność podczas menstruacji. Poduszki przydadzą się wszystkim osobom, które zmagają się z przewlekłym zmęczeniem, stresem czy nawet przeziębieniem. Poduszki grzejące polecane są dla młodszych i starszych użytkowników, szczególnie zadowoleni będą z nich osoby starsze, którym zawsze jest zimno.

Jakie poduszki wybierać?

Na to pytanie odpowiemy krótko przede wszystkim sprawdzone i bezpieczne. Z poduszkami jak z innym asortymentem trzeba być czujnym i nie dać złapać się na przysłowiową okazję. Dziś poduszki grzewcze można dostać w większości sklepów czy na aukcjach internetowych. Jednak pamiętajmy aby zawsze wybierać dobrej jakości sprawdzony sprzęt zwłaszcza produkty ogrzewające, które podłączamy do prądu. Bezpieczna poduszka elektryczna musi być produktem certyfikowanym. Nowoczesne modele poduszek posiadają specjalne systemy zabezpieczające przed przegrzaniem się, po osiągnięciu odpowiedniej temperatury same się wyłączają. Niektóre rodzaje poduszek mają sygnalizację informującą nas o błędnym podłączeniu oraz awarii co również wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkownika. Warto wybierać poduszki grzewcze z możliwością regulacji, dzięki temu możemy podkręcić temperaturę kiedy jest nam zimno a zmniejszyć kiedy za gorąco. Większość modeli w tej chwili ma możliwość sterowania za pomocą pilota co jest bardzo wygodne dla każdego użytkownika. Nie musi on wstawać z łóżka aby przełączyć działanie poduszki na inny tryb. Bardzo dobrze sprawdzają się poduszki z wbudowanym timerem, który możemy wygodnie ustawić na określony czas grzania, dzięki temu poduszka nie będzie cały czas pobierała prądu, a po określonym czasie sama się wyłączy.

Dla zwiększenia higieny wybierajmy poduszki z pokrowcem, który można zdejmować i prać pozwoli to nam zachować poduszkę w odpowiedniej czystości. Ważny jest także materiał z jakiego została wykonana poduszka najlepiej aby był miękki i delikatny w dotyku wtedy znacznie wygodniej jest nam zasypiać. Kolejnym istotnym aspektem jest moc tutaj mamy duże zróżnicowanie od poduszek najpopularniejszych 60 W i 100 W po większą moc. Im większa moc tym nasza poduszka będzie lepiej grzała jednak to również wpływa na zwiększone opłaty. Najczęściej wybieranymi poduszkami są te z mocą 60 i 100 W, w zupełności wystarczające do codziennego użytkowani. Istotnym aspektem dla wielu osób będzie także rozmiar poduszki i kształt. W większości są to poduszki na wzór prostokąta wymiary są zróżnicowane od mniejszych po większe wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Buty grzejące na zimne wieczory dla osób marznących w stopy

Innym asortymentem grzejącym bardzo często kupowanym na jesienne i zimowe wieczory są buty ogrzewające tzw. kapcie grzewcze. Kapcie grzewcze wykonywane są zazwyczaj na wzór jednego lub dwóch butów, gdzie wkłada się stopy. Jest to idealna propozycja dla osób, które często marzną w stopy, mających słabe krążenie, zmiany reumatyczne. Podczas zastosowania butów grzejących także wykorzystuje się terapię ciepłem, która pozwala na dogłębne odprężenie całego ciała. Tutaj podobnie jak przy zakupie poduszki zwróćmy uwagę na podobne aspekty jakimi jest moc, możliwość regulacji temperatury, system nieprzegrzewający pozwalający na samoczynne wyłączenie się buta. Istotny jest także materiał z jakiego zostały wykonane buty im bardziej delikatny i miękki tym wygodniej dla nas. Buty grzejące bardzo często mają również funkcję masażu, warto zwrócić uwagę czy model na który się decydujemy ma taką możliwość. Buty są wygodne z tego względu, że można je użytkować praktycznie wszędzie zarówno w domu, podróży jak i pracy.

Termofory i okłady stosowane w terapii ciepłem

W czasie chłodu na rozgrzanie organizmu oraz różnego rodzaju dolegliwości, można zastosować podręczne termofory. Termofor to niewielki pojemnik na wodę zazwyczaj wykonany z specjalnego tworzywa utrzymującego ciepło na dłużej, najczęściej gumowego. Termofory posiadają specjalistyczne pokrowce materiałowe, które mają na celu ochronę naszego ciała przed poparzeniem. Zazwyczaj są to miękkie polarowe materiały, które w zetknięciu ze skórą zapewniają delikatność. Termofor jest bardzo prosty w zastosowaniu, ponieważ wystarczy napełnić go gorącą wodą zamknąć i przyłożyć do ciała w celu rozgrzania bądź złagodzenia dolegliwości bólowych. Skoro jesteśmy przy terapii ciepłem to powinniśmy również wspomnieć o specjalistycznych kompresach żelowych. Są to kompresy przez niektórych nazywane również okładami stosowanymi zazwyczaj na ciepło i zimno. Wyróżnić możemy kompresy różnego rodzaju takie które możemy stosować tylko i wyłącznie na zimno bądź ciepło, lub uniwersalne do zastosowania zimnem i ciepłem. Zdecydowanie kompresy na zimno i ciepło są lepszym rozwiązaniem, ponieważ ten sam okład możemy wykorzystać w terapii ciepłem i zimnem w zależności co nas boli. Kompresy żelowe jeżeli chcemy stosować na zimno wystarczy włożyć je do lodówki – zamrażalnika lub zimnej wody na określony prze producenta czas po czym przyłożyć do bolącego miejsca. Z kolei na ciepło zazwyczaj kompres można podgrzewać w mikrofalówce, w gorącej wodzie po czym osuszyć i przyłożyć na bolące miejsce. Każdy producent w instrukcji zastosowania określa gdzie można ozimnić lub rozgrzać kompres i do tego powinniśmy się ściśle stosować. Ponieważ ze względu na zróżnicowane tworzywo nie każdy rodzaj kompresu może być np. rozgrzewany przy pomocy mikrofalówki.

Mamy nadzieję, że wymieniony przez nas asortyment pomoże Państwu przetrwać chłodne jesienne i zimowe wieczory oraz przyniesie ulgę podczas różnych dolegliwości bólowych. Przed zastosowaniem terapii ciepłem należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ istnieje wiele przeciw wskazań przy różnego rodzaju chorobach, które wykluczają leczenie ciepłem lub zimnem.