W dzisiejszych czasach jedną z ważniejszych czynności życia codziennego jest dbanie o higienę ciała. Zaliczamy do tego poranną toaletę, mycie włosów, kąpiel czy korzystanie z ubikacji. Brak którejkolwiek z wymienionych rzeczy zdecydowanie zmniejsza komfort danej osoby i sprawia, że spada poczucie wartości. Cierpi także na tym otoczenie człowieka, ponieważ kontakt z mało zadbaną osobą nie jest zbyt przyjemny. O higienę małych dzieci dbają zwykle rodzice, to oni troszczą się, aby maleństwo było wykąpane i zadbane. Większe problemy mają osoby starsze i chore, ponieważ często nie ma się nimi kto zająć. Aby ułatwić wykonywanie czynności higienicznych, stworzono szereg różnych produktów. Są to m.in. myjki, balsamy, kremy, chusteczki i różnego rodzaju akcesoria łazienkowe. W poniższym artykule przedstawimy Państwu produkty tego typu, aby ułatwić wybór i zakup najodpowiedniejszych.

Myjki higieniczne – niezbędne akcesorium do kąpieli

Najpierw zajmiemy się myjkami higienicznymi, ponieważ stanowią one podstawę kąpieli. Wyprodukowane zostały przez znane i cenione firmy: Abena i Seni. Dzięki temu wiemy, że produkcją zajął się ktoś, kto ma wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu wyrobów medycznych i dzięki temu zwiększa się nasze zaufanie. Myjki umożliwiają wygodne mycie osób leżących, zwiększają także wygodę osób myjących. Firma Abena oferuje Państwu dwie wersje myjek – podfoliowaną i niepodfoliowaną. Wybór jednej z nich zależy już od indywidualnych potrzeb, różnią się bowiem tylko obecnością lub brakiem foliowej warstwy. Jej obecność sprawia, że myjka jest mniej przemakalna. W opakowaniu znajdą Państwo 50 sztuk myjek higienicznych firmy Abena. Sprawia to, że produkt cechuje się dużą wydajnością. Korzystanie z nich jest łatwe – zakłada się je na dłoń, a po wszystkim wystarczy je wyrzucić. Równie dobre myjki oferuje Państwu firma Seni Care, także w dwóch wersjach – podfoliowanej i niepodfoliowanej. Pakowane są po 50 sztuk i posiadają wszystkie cechy wymienione powyżej. Od produktów firmy Abena różnią się praktycznie tylko ceną, która jest nieco wyższa. Jeśli ktoś nie potrzebuje tak dużej ilości myjek higienicznych, może wybrać tradycyjne myjki z mydłem firmy Romed, których jest w opakowaniu 20 sztuk. Suche mydło obecne na ich powierzchni w kontakcie z wodą mocno się pieni co sprawia, że korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Wszystkie powyższe produkty mogą być również stosowane przez osoby zdrowe, np. podczas podróży, kiedy wzięcie prysznica jest niemożliwe.

Czepki do mycia włosów, śliniaki i ręczniki higieniczne.

W drugiej grupie produktów, równie przydatnych podczas codziennej toalety, są: czepek do mycia włosów, śliniaki i ręczniki higieniczne.
Czepek do mycia włosów jest niezwykle przydatną rzeczą w szpitalach i placówkach medycznych. Każdy, kto miał okazję opiekować się osobą leżącą wie, jak trudną czynnością jest umycie takiej osobie włosów. Czepek sprawia, że cały proces staje się łatwy dla opiekującego i przyjemny dla chorego. Dostępne u nas czepki znanej firmy Abena są nasączone zarówno szamponem jak i odżywką. Korzystanie z nich jest tak wygodne dlatego, że nie wymagają stosowania wody. Cała czynność opiera się na kilku elementach:

 1. Najpierw należy zdjąć z głowy wszystkie elementy dodatkowe, jakimi są gumki do włosów, spinki i opaski
 2. Rozpakowujemy czepek i umieszczamy go na głowie
 3. Energicznymi ruchami dokładnie myjemy głowę pacjenta
 4. Zdejmujemy czepek i poddajemy go utylizacji

Kolejną istotną zaletą tego produktu jest delikatny zapach szamponu i odżywki, który przez pewien czas pozostaje na głowie. Włosy są nawilżone, odświeżone i czyste. Czepek można również dla lepszego efektu umieścić na chwilę w mikrofalówce. Można go mieć zawsze przy sobie, ponieważ posiada niewielkie, praktyczne wymiary. Mogą z niego korzystać nie tylko osoby leżące i chore, ale także zdrowe, będące w podróży czy delegacji.

Równie ważną czynnością podtrzymującą życie jest spożywanie posiłków. Aby karmienie osób chorych było prostsze i bardziej higieniczne, firma Seni Care stworzyła specjalne śliniaki. Dostępne są w opakowaniach o dwóch różnych pojemnościach. Dla tych, którzy potrzebują tego typu produktu jedynie okazjonalnie, przeznaczone jest mniejsze opakowanie, które zawiera 10 sztuk. Jeśli ktoś regularnie korzysta ze śliniaków, może wybrać wydajne opakowanie zawierające aż 100 sztuk! Są jednorazowego użytku, po wykorzystaniu wystarczy je wyrzucić do pojemnika na śmieci. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Korzystanie ze śliniaków wielokrotnego użytku wymaga częstego prania ich, co niekiedy bywa uciążliwe i czasochłonne. Śliniaki posiadają praktyczną kieszonkę, której zadaniem jest ochrona przed przelewaniem. Gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo i wygodę stosowania. Nad wysoką jakością produktu czuwa TZMO – Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych. Dzięki temu wiemy, że każdy śliniak został wykonany dokładnie i z uwagą.

Istotnym produktem higienicznym są także ręczniki Air Laid wykonane przez firmę Seni Care. Nad ich wykonaniem również czuwa TZMO. Ręczniki są jednorazowe, posiadają wiele zastosowań, a dodatkowo są wygodne w utylizacji. Istotną zaletą jest odporność tworzywa, z którego zostały wykonane, w połączeniu z ich delikatnością. Materiał jest niezwykle wytrzymały na rozrywanie, przy czym jednocześnie delikatny dla skóry pacjenta. Nie podrażnia nawet skóry wrażliwej i alergicznej. Opakowanie zawiera 30 sztuk produktu, co jest standardową ilością. Opisywane ściereczki charakteryzują się dużą powierzchnią wynoszącą 36 cm x 32 cm. Dzięki temu można je stosować przy różnego rodzaju zabiegach.

Nieco droższymi produktami wielokrotnego użytku są miski do mycia włosów i bidet służący do podmywania się. Bidet jest wykonany z wysokiej jakości plastiku, używanie go nie powinno sprawić trudności nikomu, ponieważ cały proces skupia się głównie na umieszczeniu go na sedesie. Dzięki swoim odpowiednim wymiarom – 40 cm x 37 cm x 10 cm – jest on kompatybilny ze wszystkimi standardowymi sedesami. Polecany jest głównie opiekunom osób chorych i niepełnosprawnych, zdecydowanie zwiększa komfort dbania o higienę podopiecznego. Opróżnianie go jest również proste za sprawą dziubka, którym można bezpiecznie wylać zawartość. Plastik można bez problemu dezynfekować. Warto zauważyć także obecność wygodnego wgłębienia. Służy ono do przechowywania mydła lub innych kosmetyków tak, aby mieć je zawsze pod ręką.

Wygodna wanienka do mycia głowy

Innym, chyba najciekawszym i najmniej spotykanym uwygodnieniem dla pacjentów leżących jest wanienka do mycia głowy. Produkt jest całkowicie bezpieczny, jego niezwykłość opiera się na możliwości nadmuchania go. Po skończeniu czynności higienicznych można z łatwością spuścić powietrze, co umożliwia przechowywanie miski w szafce lub innych mniejszych przestrzeniach. Jest ona lekka, można ją bez problemu przenosić i podnosić. Każdy element został stworzony z myślą o wygodzie pacjenta, posiada ona m.in. wycięcie na głowę, a także zaworek spustowy na dnie, przez który można spuścić wodę po umyciu włosów. Wykonana została z winylu, który szybko i wygodnie się czyści. Grube ścianki miski zapobiegają przelewaniu się wody, natomiast pojemność wynosi aż 10 litrów. W razie problemów z produktem bądź jego uszkodzenia dołączono zestaw naprawczy. Gwarancja na ten produkt wynosi 12 miesięcy. Stosowanie wanienki jest proste, opiera się na kilku podstawowych czynnościach:

 1. Produkt należy napompować za pomocą ust lub pompki
 2. Następnie umieszczamy wąż odpływowy w naczyniu, do którego będzie spływać woda
 3. Umieszczamy głowę pacjenta w wycięciu do tego przeznaczonym, aby zapewnić wygodę
 4. Przeprowadzamy główną czynność, jaką jest mycie włosów
 5. Po zakończeniu procesu spuszczamy wodę do przygotowanego wcześniej naczynia za pomocą zaworka
 6. Miskę przecieramy, pozostawiamy do wyschnięcia – co jakiś czas można ją zdezynfekować aby mieć pewność najwyższego bezpieczeństwa

Drugą wersją tego samego produktu jest wanienka dmuchana z prysznicem. Posiada wszystkie powyższe cechy takie jak: roczna gwarancja, dołączony zestaw naprawczy, grube ścianki zapobiegające zalaniu łóżka, obecność zaworka i wycięcia na głowę czy lekkość i możliwość spuszczania powietrza. Dodatkiem tutaj, jak sama nazwa produktu wskazuje, jest obecność prysznica. Do dołączonego worka można wlać wodę, a następnie za pomocą słuchawki polewać nią głowę osoby chorej. Oba produkty wykonane są z tworzywa najwyższej jakości i zapewniają możliwie największy komfort stosowania.

Kosmetyki pomagające utrzymać higienę chorego

W ofercie posiadamy także niezwykle praktyczny produkt, jakim jest pianka myjąco – pielęgnująca firmy Seni Care. Służy ona do mycia i pielęgnacji pacjentów, a także stosowana jest przez osoby będące w podróżach, kiedy to kąpiel jest niemożliwa. Stosowanie pianki nie wymaga używania wody, właśnie dlatego jest bardzo często wybieranym produktem. Największą zaletą wskazywaną przez kupujących jest jej konsystencja pianki. Dzięki temu jest lekka, bardzo dobrze się wchłania i nie obciąża skóry. Po użyciu odczuwamy przyjemne odświeżenie, nie odczuwamy natomiast nadmiaru produktu bądź jego obecności. Pianka posiada delikatny, miły zapach, który długo utrzymuje się na ciele. Skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy, warto zwrócić uwagę także na skład produktu. Jest bowiem wzbogacony o ekstrakt z lnu, wyciąg z oliwek oraz pantenol. Wszystko to wpływa korzystnie na stan skóry. Pianka nie uczula i nie podrażnia skóry nawet u osób wrażliwych.
Troszkę większą grupą produktów, bo zawierającą ich aż 5, są chusteczki nawilżane. Jest to produkt chyba najczęściej stosowany wśród wszystkich wymienionych powyżej. Posiada wiele zastosowań, zarówno w gospodarstwie domowym, szpitalach jak i gabinetach kosmetycznych. Chusteczki stosują także mamy podczas pielęgnacji swoich dzieci, a także osoby przebywające na wycieczkach czy będące w podróży. Najpierw skupimy się na tych wytworzonych przez firmę Seni Care. Oferuje ona zwykłe chusteczki pakowane po 10 lub 80 sztuk, a także wersję nieco udoskonaloną, przeznaczoną dla osób wrażliwych, gdzie w opakowaniu znajduje się 68 sztuk. Zarówno te pierwsze, jak i wersja „Sensitive” jest bardzo dobrze zapakowana. Opakowanie zostało stworzone tak, aby zapobiegać wysychaniu, dzięki czemu można je bez obaw używać przez dłuższy okres czasu. Nie są to zwykłe, mokre chusteczki higieniczne. Ich skład został wzbogacony o witaminę E oraz allantoinę. Są to delikatne składniki wpływające korzystnie na stan skóry, dlatego produktu można używać regularnie bez obaw o zdrowie. Posiadają przyjemny i delikatny zapach, który pozostaje na skórze sprawiając, że jest odświeżona. W ofercie posiadamy także chusteczki Bambo Nature, przeznaczony typowo dla dzieci. W wygodnym opakowaniu znajduje się ich 80 sztuk. Nie są perfumowane, dlatego nie podrażniają delikatnej skóry najmłodszych. Można je stosować nawet u niemowląt. Skutecznie czyszczą skórę i łagodzą wszelkie podrażnienia, a solidny klips umieszczony na opakowaniu zapobiega wysychaniu zawartości. Posiadamy także zwykłe, nawilżane chusteczki w opakowaniu z klipsem zawierającym również 80 sztuk.
Pozostając wciąż przy firmie Seni Care, warto wspomnieć o linii produktów kosmetycznych, przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Należą do niej:

 • krem ochronny z argininą; w opakowaniu znajduje się go 200 ml. Przeznaczony jest głównie dla osób pieluchowanych, leżących czy chorych do stosowania w miejscach intymnych. Ma działanie kojące, łagodzące i odżywiające. Przyspiesza regenerację naskórka, a także pozostawia na ciele cienką, przezroczystą warstwę ochronną, która zabezpiecza przed działaniem kału i moczu. Chroni także przed powstawaniem odleżyn czy odparzeń. Konsystencja jest lekka i umożliwia szybkie wchłanianie kremu, a skóra ma możliwość „oddychania”. Warto zwrócić uwagę także na obecność składnika pochłaniającego zapach moczu.
 • krem ochronny z tlenkiem cynku; również w opakowaniu 200 ml. Przeznaczenie jest podobne do powyższego, działanie jednak nieznacznie się różni. Ten krem także działa kojąco i łagodząco, skutecznie pochłania zapach moczu oraz zapobiega powstawaniu odleżyn, jednakże obecność cynku przyspiesza gojenie się ran, a także łagodzi dolegliwości bólowe związane z ich obecnością. Krem pozostawia na skórze cienką białą warstwę ochronną.
 • olejek pielęgnacyjny w opakowaniu 150 ml. Wykorzystywany jest głównie podczas wykonywania masażu, ponieważ ułatwia posuw dłoni po ciele. Wprawdzie jest to olejek, ale nie pozostawia na skórze ciężkie, tłustej warstwy. Ma lekką konsystencję, dlatego łatwo się wchłania i rozprowadza. Najważniejsze jest jednak jego działanie – łagodzi podrażnienia, ujędrnia i odżywia skórę chroniąc ją przed wysuszeniem, pobudza mikrokrążenie, a także działa zmiękczająco. Warto zwrócić uwagę na skład olejku, w którym wyróżniamy m.in. witaminę E oraz ekstrakt z nagietka lekarskiego.
 • emulsja nawilżająca do skóry suchej – dostępna jest już w nieco większym opakowaniu (500 ml), dzięki czemu jest bardzo wydajna i wystarcza na dłuższy okres czasu. Może ją używać każdy, jednak stworzona została z myślą o osobach pielęgnujących skórę odwodnioną, narażoną na podrażnienia, wrażliwą i przesuszoną, m.in. z powodu długotrwałego unieruchomienia. Emulsja ma lekką konsystencję, łatwo się rozprowadza i wchłania nie pozostawiając na powierzchni skóry warstwy. Posiada delikatny zapach, dzięki czemu stosowanie jej jest jeszcze bardziej komfortowe. Świetnie nawilża skórę, poprawia jej kondycję, a także łagodzi podrażnienia. Działa ochronnie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
 • krem do skóry zrogowaciałej, 100 ml: pielęgnuje dodatkowo skórę bardzo suchą i łuszczącą się. Można go stosować na całym ciele, najczęstszym miejscem przeznaczenia są jednak łokcie, kolana, pięty i całe stopy. Na samym początku należy zwrócić uwagę na jego skład – zawiera bowiem 10% mocznika, który skutecznie i efektywnie wygładza oraz zmiękcza skórę. W składzie zauważamy także glicerynę czy witaminę E. Krem nie zawiera barwników, może być stosowany przez alergików, ponieważ nie wywołuje skutków ubocznych. Posiada lekką konsystencję i delikatny, przyjemny zapach.
 • żel aktywizujący 250 ml – ma wyjątkowe, specyficzne działanie. Pobudza krążenie podskórne (mikrocyrkulację krwi), a także dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych. Koi okolice napięć mięśniowych. Należy go stosować regularnie, ponieważ dopiero wówczas można zauważyć efekty. Przeznaczony jest głównie dla skóry wrażliwej, narażonej na wystąpienie odparzeń i odleżyn. Jeśli chodzi o skład, jest on specjalnie dobrany tak, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo pacjenta. Wyróżniamy w nim guaranę, kofeinę, biokompleks lniany czy kamforę.
 • balsam do suchej skóry w opakowaniu 250 ml skutecznie nawilża skórę i pozostawia długotrwały efekt. Przeznaczony dla skóry suchej, odwodnionej i przesuszonej, najczęściej występuje ona u osób długotrwale leżących czy unieruchomionych. Balsam ma działanie kojące i odżywcze, likwiduje nadmierne łuszczenie się skóry oraz minimalizuje jej szorstkość. Obecne w nim regenerujące składniki uzupełniają niedobór lipidów w skórze przywracając jej naturalną równowagę hydrolipidową. Balsam wzbogacony jest olejem canola, pantenolem, masłem shea, oliwą z oliwek czy masłem kakaowym.
 • krem myjący 3 w 1 – w bardzo dużym, wydajnym, jednolitrowym opakowaniu. Myje i pielęgnuje skórę suchą i wrażliwą, a także odwodnioną i podrażnioną. Nawilża ją i łagodzi, jednak jego działanie jest głównie oczyszczające. Krem może być stosowany z myjkami. Jego użytkowanie jest proste i wygodne, ponieważ opakowanie posiada dozownik. Krem absorbuje zapach moczu.
 • lotion myjąco – natłuszczający 500 ml przeznaczony jest dla skóry wyjątkowo suchej, źle znoszącej działanie mydła czy żeli. Delikatnie ale skutecznie ją nawilża i natłuszcza, a jednocześnie koi podrażnienia. Skład jest wolny od alkaliów, wzbogacony o pantenol i wyciąg z lnu, warto wspomnieć także o obecności kwasu mlekowego. Lotion nie zakłóca pH skóry, ponieważ sam posiada przyjazne pH 5. Opakowanie wyposażone jest w wygodny dozownik, dzięki czemu korzystanie z produktu jest jeszcze prostsze.

Przedstawiliśmy Państwu szereg różnych akcesoriów i kosmetyków. Każdy wykonany jest tak, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas stosowania. Produkty te są nieocenione podczas opieki nad osobą chorą czy podczas podróży. Umożliwiają zachowanie wysokiej higieny ciała osoby podopiecznej i własnej. Zaprezentowane przez nas kosmetyki różnią się działaniem i składem, dlatego wybór odpowiedniego powinien przebiegać z uwzględnieniem własnych, indywidualnych potrzeb i wymagań. Wiemy, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny ciała, dlatego oferujemy Państwu produkty wysokiej jakości, jednocześnie korzystne cenowo, aby nie obciążać Państwa budżetu.