Podstawą każdej apteczki domowej czy wyposażenia gabinetów medycznych i szpitali są materiały opatrunkowe. Posiadają one tak wiele zastosowań, że nie sposób ich spisać na jednej stronie. Po bandaże sięgamy przy różnego rodzaju kontuzjach, skręceniach, uszkodzeniach skóry. Niektórzy zawijają nimi opuchnięte miejsca, używają do przymocowania kompresów z lekiem czy do ochrony stłuczonego miejsca. Wśród licznych produktów opatrunkowych wyróżnić możemy siatki opatrunkowe, które służą do mocowania i podtrzymywania wszelkiego rodzaju środków opatrunkowych. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo siatki wysokiej jakości, w przystępnej cenie i w wielu rozmiarach tak, aby każdy mógł znaleźć najbardziej odpowiadający mu produkt.
W naszym sklepie internetowym dostępne są siatki opatrunkowe w cenie od 5 do około 70 zł, w zależności od rozmiaru oraz od zapakowania. Mogą Państwo wybrać zwykłą wersję produktu lub na szpuli. Obie są dobre, wszystko zależy od zapotrzebowania.

Rozmiary materiałów opatrunkowych

Na szpuli zawinięte jest znacznie więcej produktu, natomiast jeśli ktoś nie potrzebuje aż takiej ilości, może kupić zwykłą wersję. Pierwszą rzeczą o której wspomnimy są rozmiary naszych opatrunków. Są one czytelnie ponumerowane:

1 – jest bardzo mały, aby wygodnie było go zastosować na drobniejsze partie ciała, takie jak np. palec
2 – dostępny jest w formie opatrunku rękawowego, jak sama nazwa wskazuje: wykorzystuje się go przy urazach czy uszkodzeniach dłoni i palców
3 – jest nieco większy od poprzedniego rozmiaru, dlatego służy do opatrywania stopy lub dłoni o większych rozmiarach
4 – rozmiar ten idealnie nadaje się do takich części ciała jak podudzie, kolano, stopa, ramię czy łokieć
6 – zakłada się go najczęściej na kolano, podudzie, ramię czy głowę. Są to obszary ciała średniej wielkości, a rozmiar ten jest najczęściej wybierany i uznawany jako uniwersalny
8 – jest już nieco większy, można go wykorzystać na udo, głowę czy biodra
10 – to największy rozmiar siatek pakowanych normalnie, a nie szpulkowo. Został stworzony z myślą o dużych częściach ciała, takich jak brzuch czy biodra

Siatki opatrunkowe nawijane na szpule

Zupełnie inną sprawą są siatki nawijane na szpule, których wymiary są odgórnie znane. Tak więc oferujemy 3 różne rozmiary: 6 cm x 10 m, 8 cm x 10 m oraz 10 cm x 10 m.
Ogólnie pisząc – siatki tego typu służą głównie do opatrywania miejsc mniej dostępnych, gdzie założenie normalnego opatrunku jest utrudnione, np. krocza, a dokładniej – do podtrzymywania opatrunku na ranach. Dodatkowo sprawdzają się u małych dzieci, ponieważ szybko się je nakłada. Innym zastosowaniem są rany oparzeniowe, ponieważ wymagają one dużej delikatności. Dużą zaletą jest elastyczność produktu, dzięki czemu z łatwością dopasują się do anatomicznych kształtów ciała. Jest to niezwykle komfortowe, ponieważ nie krępuje ruchów, a siatka nie odstaje, nie ugniata ciała oraz nie przeszkadza w noszeniu ubrań.

Wytrzymałość materiałów opatrunkowych

Kolejną zaletą dostępnych u nas siatek jest ich duża wytrzymałość. W połączeniu z elastycznością stanowi to perfekcyjne rozwiązanie przy różnego rodzaju kontuzjach. Dzięki takiej kombinacji cech, opatrunkiem można obwiązywać stawy, których ruchy nie są krępowane, a produkt nie ulega uszkodzeniu podczas wykonywania ruchów.
Materiały opatrunkowe takie jak np. opatrunki codotex posiadają tak wiele zastosowań, że wypisanie wszystkich zajęłoby niezwykle dużo czasu. Każdy używa ich na swój sposób, jednak w razie problemów, do produktu dołączyliśmy instrukcję stosowania. Ułatwi to cały proces, gdyby miały miejsce niejasności.
Siatki są wykonane z tworzywa najwyższej jakości, które spełnia wszelkie normy medyczne. Produkt pozostaje w bliskim kontakcie z ciałem pacjenta, dlatego szczególną uwagę zwrócono właśnie na jakość materiału. Nie uczula i nie podrażnia nawet skóry osób bardzo wrażliwych czy delikatnych. Pozwala jej „oddychać”, przez co ciało nie poci się i nie powstają bolesne odparzenia. Stosowanie go jest w pełni bezpieczne i komfortowe. Dodatkowo produkt znany jest z łatwości stosowania, ponieważ nie trzeba znać żadnych technik bandażowania, aby prawidłowo go założyć. Wersja siatki nawiniętej na szpulkę również jest prosta w użytkowaniu – wystarczy odciąć jej tyle, ile ktoś potrzebuje. Materiał w miejscu odcięcia nie strzępi się ani nie niszczy, Sprawia to, że opakowanie takiej siatki jest bardzo wydajne, a korzyścią dla pacjenta jest samodzielne podjęcie decyzji, ile siatki wykorzysta.

Co zabezpieczają materiały opatrunkowe?

Kolejną istotną zaletą jest czas zakładania tego typu produktu. Cały proces trwa znacznie krócej niż w przypadku stosowania zwykłego bandażu, a do tego jest on bezbolesny.
Opatrunki w formie siatki idealnie zabezpieczają uszkodzone miejsca ze względu na swoją elastyczność i wytrzymałość. Są produktem sprawdzonym przez ludzi i polecanym. Inne materiały opatrunkowe na rynku mogą uciskać ciało powodując zmniejszenie krążenia obwodowego krwi. Sprawia to, że nie dociera ona do dalszych części ciała i wywołuje przykre konsekwencje, począwszy od mrowienia czy drętwienia kończyn, jeśli to właśnie tam zastosowano produkt. Siatki natomiast znane są z tego, że nie wpływają negatywnie na krążenie krwi. Dostępne są w tylu rozmiarach, że bez problemu można opatrzeć każdą część ciała. W razie jednak, gdyby ktoś chciał zastosować produkt w wielu miejscach, najlepszym rozwiązaniem jest zakup całej szpuli i samodzielne cięcie siatki na wybrane przez siebie rozmiary. Jest to szczególnie przydatne w szpitalach czy placówkach medycznych, gdzie przychodzi dużo pacjentów z różnymi urazami.